خانه / اقتصادی / قرض الحسنه کلید رحمت الهی و ضد احتلاف طبقاتی است

قرض الحسنه کلید رحمت الهی و ضد احتلاف طبقاتی است

چرا دشمنان مقاومت با قرض الحسنه مخالفند؟

چرا دشمنان مقاومت با قرض الحسنه مخالفند؟

شبکه های تلویزیونی ام تی وی و ال بی سی اخیراً به فعالیتهای موسسه قرض الحسنه پرداختند که حدود چهل سال است به طور قانونی فعالیت می کند و توانسته اعتماد مردم لبنان از هر مذهب و منطقه را به خود جلب کند.

 

العالملبنان

به گزارش العالم، نزیه منصور در گزارشی تحلیلی نوشت موسسه قرض الحسنه سودمدار نبوده و در سایه بحرانی که بانکهای لبنان را درنوردیده توانسته کاری کند که مردم به آن اطمینان یافته و پولهای خود اعم از لبنانی و ارز خارجی را در آن سپرده گذاری کنند.

این موضوع نقش مهمی در زندگی مردم به ویژه افراد دارای درآمد محدود دارد، به ویژه که این موسسه در ازای دریافت ضمانتهایی مانند جواهرات، املاک یا مبالغ اندک مالی، به نیازمندان وام اعطا می کند و سپرده گذاران هر زمان بخواهند می توانند سپرده خود ر ا با هر نوع پولی که پرداخته اند، دریافت کنند.

وام گیرندگان نیز بر اساس درآمد ماهانه خود اقدام به بازپرداخت اقساط می کنند و به محض آنکه کل وام را بازپرداخت کردند می توانند ضمانتی که گذاشته اند را پس بگیرند.

اما موضوع آن است که این موسسه موفق، ایمن و مورد اطمینان، مدتی است در معرض حمله رسانه های مزدور واقع شده است.

به همین دلیل چند نصیحت به اشخاصی دارم که وارد این بازی کثیف شده اند:

۱ – از این بازی مشکوک که هدف از آن ترساندن مردم لبنان از تعامل با این موسسه است، دست بردارند.

۲ – موفقیت این موسسه را به عنوان الگویی برای حفظ اموال سپرده گذاران و اعطای وام به نیازمندان معرفی کنند.

۳ – موسسه قرض الحسنه، موسسه ای دین مدار، مورد اطمینان مردم و به دور از دزدی و فساد است.

۴ – این موسسه سهم بسزایی در رشد اقتصاد ملی دارد.

پس از شما می پرسم که چرا این حمله علیه قرض الحسنه آغاز شده، آیا به این دلیل است که اربابان داخلی و خارجی تان را نگران کرده است؟

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : آدرس تهران خیابان پیروزی نبرد شمالی کوچه یافتیان پلاک یک واحد 1/1 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

بودجه نهادهای فرهنگی نیم درصد هم نمیشود

سال هاست چه کلاهی بر سر برخی کاربران مجازی می رود تا با اعتقادات آن …