خانه / اقتصادی / طول آزاد راه‌های کشور به ۳۲۰۰ کیلومتر می‌رسد

طول آزاد راه‌های کشور به ۳۲۰۰ کیلومتر می‌رسد

وزیر راه گفت: حجم آزادراه‌های کشور به ویژه آزادراه‌ها و مسیر‌های ترانزیتی از ابتدای دولت یازدهم تا پایان دولت دوازدهم با ۵۰ درصد افزایش از ۲۱۰۰ کیلومتر به حدود ۳۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

طول آزاد راه‌های کشور به ۳۲۰۰ کیلومتر می‌رسدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما محمد اسلامی در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت راه و شهر سازی گفت: امروز قطعه مهم و اثرگذار از آزاد راه بخش شرقی اصفهان به طول ۱۰۰ کیلومتر به بهره برداری می‌رسد که در بر طرف کردن گره‌های ترافیکی و صرفه جویی در وقت و مصرف سوخت بسیار موثر خواهد بود.

وی گفت:در جاده‌ها هر جایی که تعداد خودرو‌ها از عدد ۲۲۰ عبور کند ما قطعه دوم ایجاد می‌کنیم و با اقداماتی که برای گسترش بزرگراه‌ها برای کاهش حوادث انجام شده از ۱۲ هزار کیلومتر بزرگراه در ابتدای دولت یازدهم تا امروز به ۱۸ هزار کیلومتر رسیدیم.

وی گفت: امروز ۹۷ کیلومتر بزرگراه در استان هرمزگان در نوار ساحلی و ۲۴ کیلومتر در کرمان افتتاح می‌شود و امیدواریم تا پایان دولت بزرگراه‌ها را به ۲۰ هزار کیلومتر برسانیم

ا سلامی با اشاره به افتتاح طرح‌های فرودگاهی گفت: ظرفیت فرودگاه‌ها از ۵۷ میلیون مسافر در سال تا پایان دولت به ۷۵ میلیون مسافر خواهد رسید.

اسلامی گفت: با طرحی که برای گسترش ترمینال فرودگاه امام خمینی داریم در فاز نخست ظرفیت ۳۰ میلیون مسافر اضافه می‌شود و در مجموع به عدد ۱۰۰ میلیون نفر خواهیم رسید.

وی گفت: در بخش فرودگاهی، آسمان ایران را به سیستم‌های مجهز ناوبری مجهز کردیم و قدرت ناوبری در حال گسترش است بطوری که حجم پرواز‌های عبوری در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۰ درصد افزایش یافته و قدرت پذیرش ۱۰۰ فروند پرواز در روز به ۱۸۰۰ ارتقا یافته است و این امور با توسعه زیر ساخت فرودگاه‌ها باند دوم پارکینگ هواپیما‌ها و احداث ترمینال‌های بین المللی و فضا‌های جانبی اتفاق افتاده است.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

مبانی تئوری پردازی در ایران

خزانه داری از گناهان کبیره است.

وزیر خزانه داری امریکا، بزرگترین گناهکار عالم است و کسب او کسب حرام، چه خزانه …