خانه / بین الملل / Yankee go home آمریکایی بیرون رو خونت روی زمینه

Yankee go home آمریکایی بیرون رو خونت روی زمینه

سفارت آمریکا در بغداد بار دیگر هدف حمله راکتی قرار گرفت

نظرها

سفارت آمریکا در بغداد، عکس از آرشیو
سفارت آمریکا در بغداد، عکس از آرشیو

چندین راکت سه شنبه شب به سوی سفارت آمریکا در بغداد، پایتخت عراق شلیک شد. ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۱ دختربچه در این حمله کشته و ۵ غیرنظامی نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس این بیانیه در مجموعه ۷ راکت پرتاب شده‌اند که از این میان ۴ راکت به منطقه سبز بغداد و ۳ راکت نیز به سایر محله‌های بغداد اصابت کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که در پی حمله پدافند ضد موشکی سفارت آمریکا فعال شد.

این حمله تنها ۲ ساعت پس از گفت‌وگوی تلفنی مطظفی کاظمی، نخست وزیر عراق و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روی داد. بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق دو طرف به‌ویژه درباره آینده همکاری دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

وزارت دفاع ایالات متحده روز سه‌شنبه رسما اعلام کرد که نیروهای خود در عراق را تا ۱۵ ژانویه کاهش می‌دهد.

این نخستین حمله راکتی به سوی ساختمان‌های آمریکا در عراق در یک ماه گذشته است. پیش از این برخی گروه‌‌های مخالف حضور نظامیان آمریکا در عراق، از جمله کتائب حزب الله اعلام بودند که حمله به اهداف متعلق به ایالات متحده در خاک عراق را متوقف می‌کنند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : آدرس تهران خیابان پیروزی نبرد شمالی کوچه یافتیان پلاک یک واحد 1/1 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

چرا اصرار بر مذاکره است؟

چرا اصرار بر مذاکره است؟