یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / خبر ها / انجمن علمای فلسطین
عزيزي الشعب الفلسطيني
عزيزي الشعب الفلسطيني

انجمن علمای فلسطین

بیانیه هفت‌بندی انجمن علمای فلسطین درباره لزوم اقدام علیه فرانسه

انجمن علما و مبلغان فلسطین در بیانیه‌ای به اخراج سفرای فرانسه، قطع روابط دیپلماتیک کشورها با پاریس و تحریم کالاهای این کشور فرا خواند.

بیانیه هفت‌بندی انجمن علمای فلسطین درباره لزوم اقدام علیه فرانسه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انجمن علما و مبلغان فلسطین در ادامه محکومیت‌ها علیه اقدمات اخیر فرانسه علیه مقدسات اسلامی، بیانیه‌ای هفت‌بندی صادر کرد.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، بندهای این بیانیه که در آن بر لزوم اخراج سفرای فرانسه و تحریم کالاهای این کشور فرا خوانده شده، به شرح زیر است:

اول؛ اتخاذ روش توهین به اسلام و پیامبر (ص) و جریحه‌دار کردن احساسات یک میلیارد و نیم مسلمان (توسط ماکرون) دلیل روشنی بر آن است که این توهین از اقدامی فردی وارد دایره تصمیم‌گیری در دولت (فرانسه) شده است؛ این موضوعی خطرناک است به همین دلیل نیازمند تحرک فوری، جدی و سریع طرف‌های رسمی در جهان اسلام برای توقف آن است.

دوم؛ از کشورها و دولت‌های اسلامی درخواست می‎شود موضعی قاطع مانند توقف روابط دیپلماتیک و اخراج سفرا فرانسه داشته باشند تا این اقدامات تکرار نشود.

سوم؛ انجمن مبلغان فلسطین، ملت‌های عربی و اسلامی بویژه تجار و بازرگانان را به تحریم تولیدات و کالاهای فرانسوی و توقف واردات آن توسط کشورهای عربی و اسلامی فرا می‌خواند.

چهارم؛ علمای امت اسلام و مبلغان آن به نقش روشنگرانه خود در تبیین رسالت پیامبر (ص) عمل کنند.

پنجم؛ تأکید می‌شود یاری پیامبر (ص) نباید از طریق خشونت (عکس العمل مشابه و متقابل با اقدامات فرانسه) باشد و گرامی‌داشت باشکوه میلاد نبوی (ص)، خود باعث خشم دشمنان امت می‌شود.

ششم؛ هشدار داده می‌شود اقدامات سران غرب در اظهار دشمنی با اسلام تلاش برای بهره‌برداری از حالت سستی و ضعف امت اسلام در سایه مشغول بودن کشورهای عربی و مسلمان به نزاع‌های داخلی و جنگ‌هاست.

هفتم؛ انجمن مبلغان فلسطین، از تحریم کالاهای فرانسوی و اعتراضات در شبکه‌های اجتماعی به این اقدام فرانسه قدردانی می‌کند.

درباره‌ی ماهین نیوز

حزب ایران بزرگ معتقد است تا موقعی که کشورهای دیگر را نگرفتیم آنها به توطئه بر علیه ایران ادامه خواهند داد زیرا که مردم آنجا آمادگی قبول جمهوری اسلامی را دارند ولی دولت ها مایل نیستند لذا هر کاری می کنند تا نظر مردم خودشان را برگردانند و این ظلم است که آنها را در مقابل دولتهای زور گو تنها بگذاریم23633 تلفن 02136878594همراه09120836492اختصاصی09012690824 و 09190883546

حتما ببینید

خلاصی دایمی از شر نتانیاهو

سید عبدالملک الحسینی:

 خطر اسرائیل برای همه امت اسلام است رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی به مناسبت …