خانه / بین الملل / سازمان ملل اسلامی / قدیروف: ماکرون قبل از این‌که دیر شود دست بردار!

قدیروف: ماکرون قبل از این‌که دیر شود دست بردار!

قدیروف: ماکرون قبل از این‌که دیر شود دست بردار!

رئیس‌جمهوری چچن امروز،‌ سه‌شنبه موضع خود را درخصوص اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری فرانسه درباره اسلام اعلام و تاکید کرد، اظهارات او عواقب وخیمی دارند و باید قبل از اینکه دیر شود از این حرف‌ها دست بردارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رمضان قدیروف، رئیس‌جمهوری چچن در تلگرام گفت: مقامات فرانسه انتشار تصاویر کاریکاتوری از پیامبر اسلام را تایید می‌کنند، این را رئیس‌جمهوری فرانسه به صراحت گفت.

قدیروف افزود: ماکرون این هجمات علیه حدود دو میلیارد مسلمان در سراسر جهان را آزادی بیان می‌خواند مضافا این‌که تصمیم گرفته دین آن‌ها را تغییر دهد و “اسلام روشنفکرانه” در فرانسه ایجاد کند.

او اظهار کرد: نمی‌دانم زمانی که ماکرون این حرف‌ها را می‌زد در چه حالتی بوده اما عواقب این اظهارات ممکن است واکنش‌های بسیار فاجعه‌آمیز داشته باشد. رئیس‌جمهوری فرانسه الان مثل یک تروریست شده و در حمایت از اقدامات تحریک‌آمیز به صورت غیرمستقیم مسلمانان را به ارتکاب جرایم دعوت می‌کند.

قدیروف تاکید کرد: رئیس‌جمهوری فرانسه باید بداند مسلمانان نگاه دردناکی به تصاویر کاریکاتوری از حضرت محمد (ص) دارند و این رویکردها برعکس انتظاراتش آتش به پا می‌کند به جای این‌که آتش را خاموش کند. او باید مثل یک رهبر عمل می‌کرد.

قدیروف تصریح کرد، رئیس جمهوری فرانسه خود را پست احیای سیستم مخفی می‌کند با تدوین قوانین جدید از لزوم تسلط بر مساجد و مراکز دینی صحبت می‌کند اما در واقع مشکل در خود اوست.

رئیس‌جمهوری چچن اشاره کرد، رهبران کشورهای اروپایی باید به مفاهیمی نظیر دین، فرهنگ و اخلاق احترام بگذارند اگر عکس این باشد آینده یا سیستم شایسته در کشورهایشان وجود نخواهد داشت. استهزای دین را احترام به آزادی بیان قلمداد می‌کنند اما در عین حال به ارزش‌های دیگران حمله می‌کنند.

قدیروف خطاب به رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: ماکرون قبل از این‌که دیر شود از اقدامات تحریک‌آمیز و حملات به اسلام دست بردار! والا نامت در تاریخ به عنوان رئیس‌جمهوری ثبت می‌شود که تصمیماتش بهای سنگینی داشت. موضع تو در خصوص انتشار تصاویر کاریکاتوری امروز نه فقط از سوی مسلمانان کل جهان بلکه از سوی نماینده اعتقادات دیگر محکوم می‌شود.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

جنایات اشوریان و ترکیه در ایران

جنایات اشوریان و ترکیه در ایران

. ✳جنایات آشوریان جیلولوق و ارمنیها آذربایجان(اورمو،سالماس،خوی) . ➖قوای مسلحی که در اورمیه علیه تورکهای …