خانه / علمی و دانشگاهی / پژوهش میراث فرهنگی / سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور

سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور

عملکرد آزمایشی سامانه نقشه باستانشناسی کشور (تحت وب( در آبان ماه

با توجه به طی شدن مراحل بارگزاری سامانه نقشه باستان‌شناسی کشور (تحت وب) در سرور پژوهشکده باستانشناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، پیش بینی میشود این سامانه از اوایل آبان ماه جاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، در آخرین نشست تخصصی که پیرامون پیشرفت برنامه نویسی سامانه نقشهباستانشناسی کشور (تحت وب) با حضور ریاست پژوهشگاه ،رییس پژوهشکده باستان شناسی و نماینده بخش سنجش از دور دانشگاهتهران برگزار شد ، مراحل پیشرفت کار و برخی نواقص مورد ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه پیشرفت برنامه نویسی را تا ۹۰ درصد نشانمیدهد.

با توجه به طی شدن مراحل بارگزاری سامانه در سرور پژوهشکده باستانشناسی ایران، پیش بینی میشود این سامانه از اوایل آبان ماهجاری عملکرد آزمایشی خود را آغاز کند و پس از طی دوره دو هفته، نواقص احتمالی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و اصلاح شده، در آبان ماه به صورترسمی به اجرا درآید.

در این سامانه نرم افزاری برای سیستم مکانی اطلاعات (GIS) برنامهنویسی شده که بستر ورود اطلاعات توصیفی و تصویری بر پایهمکانیابی صحیح آثار خواهد یود.

به این ترتیب و با توجه به بررسیهای باستانشناسی در سطح کشور، این سامانه با قابلیت ورود، پردازش و ارزیابی برنامههای انجامشده، مورد استفاده کاربران عمومی و تخصصی در سطح کشور قرار میگیرد.

 

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

بزرگترین سد هخامنشی

بزرگترین سد هخامنشی

کاوش در بزرگترین سد هخامنشی شناسایی شده / لزوم حفاظت و نگهداری سد بستان خانی …