خانه / مذهبی / پدر او با آواز خواندن پسرش موافق نبود

پدر او با آواز خواندن پسرش موافق نبود

به بهانه درگذشت چهره ماندگار موسیقی ایران/
محمدرضا شجریان، چهره ماندگار و فقید موسیقی ایران، در زمینه تلاوت قرآن نیز فعالیت‌هایی داشته است که از جمله آن می‌توان به تلاوت او در جمع قاریان مشهدی در دهه ۷۰ شمسی اشاره کرد.

محمدرضا شجریان، چهره ماندگار موسیقی ایران، اولین بار نزد پدرش، مهدی شجریان که خود از قاریان مشهد بود، قرائت قرآن را فرا گرفت و برای اولین بار در ۱۲ سالگی به تلاوت قرآن در رادیو مشهد پرداخت. محمدرضا شجریان تا قبل از سال ۱۳۴۶ که به تهران مهاجرت کرد، به صورت افتخاری در رادیو مشهد قرآن می‌خواند. پدر او با آواز خواندن پسرش موافق نبود و محمدرضا شجریان به همین دلیل تا چهار سال در رادیو تهران با نام مستعار «سیاوش بیدگانی» آواز خواند تا اینکه سرانجام رضایت پدرش را برای فعالیت در زمینه موسیقی سنتی، اخذ کرد.

وی در سال ۱۳۷۸ یک مجموعه تلاوت قرآن با عنوان «به یاد پدر» منتشر کرد که شامل تلاوت‌های او بین سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۱ است. آنچه در ذیل ارائه می‌شود، قطعه‌ای کوتاه از تلاوت محمدرضا شجریان در دهه ۷۰ شمسی و در جمع قاریان مشهدی است که به مناسبت وفات پدرش به انجام رسید.

شجریان در این جمع صمیمی، قاریان را با به تداوم جلسات قرآنی دعوت می‌کند.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

برنامه گالری های شهرستان

برنامه گالری های شهرستان

برنامه گالری های شهرستان .از این که خواننده‌ی خبرنامه هنرگردی هستید، سپاسگزاریم Thank you for …