خانه / سیاسی / دیدار سفیر ایران در بغداد با رئیس جمهور عراق

دیدار سفیر ایران در بغداد با رئیس جمهور عراق

دیدار سفیر ایران در بغداد با رئیس جمهور عراق

سفیر ایران در بغداد در دیدار با رئیس جمهور عراق درباره تحولات اخیر این کشور و ثبات در منطقه گفت‌وگو و رایزنی کرد.

العالم – عراق

«ایرج مسجدی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز شنبه با «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق دیدار و در مورد تحولات اخیر در این کشور رایزنی کرد.

بنا بر بیانیه‌ای که ریاست جمهوری عراق صادر کرده، در این دیدار بر حمایت از اقدامات دولت عراق در حمایت از مراکز دیپلماسی و تثبیت اعمال قدرت و قانون تأکید شده است.

دو طرف همچنین تأکید کردند که «ثبات در عراق و گذار از بحران‌های منطقه، برای تحقق صلح و حرکت به سوی فرصت‌های رشد و توسعه مهم است».

سفیر ایران در بغداد امروز شنبه همچنین درگذشت «بابا شیخ»، رهبر معنوی ایزدی‌های عراق را به پیروان این آیین تسلیت و تعزیت گفت. بابا شیخ هفته گذشته به علت کهولت سن درگذشت.

اخیرا «فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق در سفری که به تهران داشته با همتای ایرانی و رئیس جمهور ایران دیدار و در مورد تحولات منطقه و توسعه روابط دوجانبه رایزنی کرد.

درباره‌ی ماهین نیوز

پایگاه خبری ماهین نیوز: تحلیلی خبری اطلاع رسانی سیاسی فرهنگی اقتصادی به چهار زبان فارسی انگلیسی عربی و آذری ارگان رسمی سازمان ملل اسلامی مجوز 26237/92وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول: سید احمد حسینی ماهینی آدرس : تهران میدان شهدا پاساژ امیدوار طبقه دوم واحد 2 کیلومتر 55زنجان جاده چرگر خیابان سادات پلاک6 989120836492+ همراه , ,telgram watsapp soroush sahmahini@yahoo.com تلفکس36608516

حتما ببینید

Dear people of America

انتخابات آمریکا تحریم باید گردد جمهوری اسلامی امریکا ایجاد باید گردد

آمریکا یک شهروند ایرانی را به تحمل ۲۳ ماه حبس محکوم کرد وزارت دادگستری آمریکا …